Harcerski Start w Sławkowie

Oficjalnie rozpoczął się październik, a wraz z nim rok harcerski 2013/2014. W tym roku dąbrowski Harcerski Start obchodziliśmy w Sławkowie, gdzie również po wielu latach powróciło harcerskie środowisko – Ósma PDDH „Złota Ósemka”.
O godzinie 10:00 wszystkie środowiska były już na miejscu zbiórki, sławkowskim rynku, w pełni gotowe na nadchodzące obchody. Pierwszym elementem Startu był uroczysty apel, na którym druh pwd. Wojciech Godecki otrzymał granatowy sznur drużynowego „Złotej Ósemki” i wraz ze swymi przybocznymi otrzymał również barwy tejże drużyny – teraz na sławkowskich ulicach można będzie zobaczyć harcerskie mundury z czarno-złotymi chustami. Gromady zuchowe naszego hufca odebrały nadany przez komendanta Chorągwi tytuł Mistrzowskiej Gromady Zuchowej, a dumne mistrzowskie zuchy odebrały z tej okazji dyplomy dla swoich gromad. Przemówili: Komendant Hufca, Burmistrz miasta Sławków i Wicestarosta Będziński.
Na zakończenie wspólnie zapląsaliśmy z inicjatywy zuchów, a później zebraliśmy się już wszyscy w kręgu. Zostały nam wręczone odznaki, oznaczające nowy rok harcerski. Wtedy druh Radosław Nawrot podsumował hufcowe spotkanie: „Rok harcerski 2013/2014 uważam oficjalnie za rozpoczęty”. To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca. Ale być może, jest to koniec początku! Iskierką zakończyliśmy ten początek, ale koniec czeka nas dopiero w lipcu, na obozie.

Specjalny korespondent:
sam. Magdalena Robakowska

Więcej zdjęć w naszej galerii
Napisali o Nas:
w Dzienniku Zachodnim