Hufcowy Turniej Siatkówki

Serdecznie zapraszamy wszystkich harcerzy, harcerzy starszych i wędrowników na czwartą już edycję naszego hufcowego turnieju piłki siatkowej!
Miejsce –  Hala Sportowa przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie.
Termin – 12 stycznia 2017 od 17: 00 do 19:00
Uczestnicy – harcerze, harcerze starsi i wędrownicy naszego hufca
Zgłoszenia drużyn – mailowo/telefonicznie do 10 stycznia 2017
Kibice – mile widziani
Kontakt z organizatorem – pwd. Ewelina Stanek  ewelina-stanek232@wp.pl/ 698-226-146

REGULAMIN TURNIEJU:
1. Drużyna liczy, co najmniej 4 osoby, a maksymalnie 6.
2. Każda drużyna musi mieć swojego kapitana i nazwę.
3. Jedna osoba może grać tylko z jedną ekipą.
4. Opiekun zobowiązany jest mieć zgody nieletnich na udział w wydarzeniu.
5. Harcerze grają na mniejszym boisku (do mini siatkówki), harcerze starsi i wędrownicy na pełnowymiarowym.
6. Uczestnikami turnieju mogą być osoby w wieku; szkoły podstawowej klas 4-6, gimnazjalnym, wędrowniczym (16-21 lat). Drużynowy ekipy harcerskiej nie może grać razem z nimi, może być w grupie wędrowniczej, jeśli jest w jej wieku.
7. Opiekun zobowiązany jest do przebywania na sali podczas rozgrywania meczu jego ekipy / ekip.
8. Rozgrywki oceniane są w 2 kategoriach: harcerska i starszoharcersko-wędrownicza, lecz organizatorzy zastrzegają sobie prawo do rozszerzenia na 3 osobne kategorie (po uprzednim poinformowaniu uczestników) w przypadku dużej ilości zgłoszeń do kategorii starszoharcersko-wędrowniczej.
9. System rozgrywek zostanie ustalony po weryfikacji zgłoszeń i ich ilości w poszczególnych kategoriach oraz przedstawiony uczestnikom na początku turnieju.
10. Nagradzane są pierwsze miejsca z danej kategorii.
11. Między dwoma drużynami rozgrywany jest jeden set do 15 punktów (wyjątek to finał, gdzie rozgrywka może się powtórzyć)
12. Obowiązuje strój sportowy i obuwie zmienne.
13. W trakcie turnieju sędziuje jeden sędzia (nie przysługuje odwołanie).
14. W trakcie gry nie wolno zawodnikom czekającym na swoją kolej wchodzić na boisko i przeszkadzać.
15. Uczestnicy zobowiązani są przestrzegać Prawa Harcerskiego i przepisów państwowych.
16. Ostateczna interpretacja regulaminu zależy od organizatora.
17. Zespół grający może być zdyskwalifikowany, jeśli nie będzie przestrzegał regulaminu.

Czuwaj!
pwd. Ewelina Stanek