16602858_615688538618357_1161678757163007915_nDruhny i Druhowie!

Już dzisiaj zapraszamy Was na XXII Pielgrzymkę ZHP na Jasną Górę
która w roku 2017 odbędzie się pod hasłem: Zaufaj Panu już dziś.
Spotkajmy się na Jasnej Górze w dniach 19-21 maja 2017 r.
Wyjazd, jak co roku, jest nie tylko świetną okazją do rozwoju duchowego każdego uczestnika, ale także świetnym harcerskim biwakiem. Dokładny plan imprezy pojawi się już niebawem, ale na pewno nie zabraknie w nim harcerskich gier, koncertów, zabaw czy spotkań przy ognisku, które znamy z poprzednich edycji imprezy.

Od 2 lat reprezentacja Hufca Dąbrowa Górnicza uczestniczy w tej niezwykłej imprezie.
W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć ofertę wyjazdu dla harcerzy z naszego hufca.
Wraz z wędrownikami i instruktorami planujemy dotrzeć do Częstochowy na rowerach.
Kilkugodzinna podróż nie stanowi problemu dla osób, które dobrze się do niej przygotują, a jest świetnym wyczynem i przygotowaniem do pielgrzymki.
Wyjazd z Dąbrowy około godziny 12:00 – 19 maja.
NOWOŚĆ! Planujemy, aby harcerze oraz harcerze starsi w podróż udadli się pociagiem.
Chcemy zaoferować możliwość udziału w pielgrzymce szerszemu gronu osób.
Wyjazd z Dąbrowy około godziny 16:30 – 19 maja.

Porcja informacji technicznych:

Kiedy: 19-21 maja 2017 r.
Nocleg: Pod namiotami na polu namiotowym/plac za Klasztorem
Wyżywienie: We własnym zakresie śniadania i kolacje, ciepły posiłek w sobotę zapewniony.
Koszt: Koszt samej imprezy to 20 zł (obiad w sobotę, okolicznościowa plakietka, obrazek, śpiewniczek pielgrzymkowy, program), ale z powodu konieczności dojazdu napewno będzie wyższy i zależny od liczby chętnych na poszczególne trasy dojazdu.
Więcej informacji o łącznym koszcie i sposobach płatności pod koniec marca 2017.
Dodatkowo wymagane aktualne opłacenie podstawowej składki członkowskiej.

Osoby zainteresowane wyjazdem proszę o zgłaszenie się w formularzu.
Wstępne oszacowanie liczby uczestników ułatwi dalszą organizację wyjazdu.

Na początek kwietnia jest planowane spotkanie organizacyjne z osobami zainteresowanymi wyjazdem rowerowym (wstępnie 8 kwietnia 2017).

Więcej informacji mozna znaleźć:
http://pielgrzymka.zhp.pl/ – oficjalna strona pielgrzymki
www.facebook.com/pielgrzymkazhp – fanpage na FB