„Czynna praca przynosi szczęście”
Robert Baden – Powell

Miło nam poinformować, że instruktor Hufca Dąbrowa Górnicza oraz  Związku Drużyn „Złota Ósemka” phm. Edyta Koza z rąk Śląskiej Kurator Oświaty otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.
Druhna Edyta jest również nauczycielem matematyki Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie.
21 listopada 2017r w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach z udziałem Wicewojewody Śląskiego Mariusza Trepki oraz Śląskiego Kuratora Oświaty Urszuli Bauer, a także dyrektorów delegatur Kuratorium Oświaty w województwie, dyrektorów szkół oraz przedstawiciele związków zawodowych odbyła się uroczystość, podczas której uhonorowano wyróżniających się nauczycieli, instruktorów ZHP i pracowników placówek oświatowych w województwie śląskim. w uroczystości brała również udział Komendantka Chorągwi Śląskiej hm. Anna Peterko.
Serdecznie gratulujemy druhnie Edycie!