23 marca sala w OSP Sławków zapełniła się zuchami z Hufca Dąbrowa Górnicza.
Prawie 100 zuchów wzięło udział w Wielkiej Biesiadzie Zuchowej. Wspólnie mieliśmy okazje powitać tegoroczną wiosnę. Był to czas konkursów, quizów, piosenek i pląsów, za które każda gromada otrzymywała nagrody – owoce. Zabawa była przednia, wielkie szaleństwo podczas którego towarzyszyła nam piosenka – „Idzie Wiosna”.

Wszyscy tak rewelacyjnie śpiewali, że wiosna zawita zapewne już za chwilę 🙂
Finałem Biesiady było wspólne wykonanie kolorowej sałatki owocowej.

Biesiada, to również Konkurs Piosenki. W tym roku przechodnią nagrodę „Złoty Mikrofon” otrzymała 15 DGZ „Stowarzyszenie Przyjaciół Brykniętego Prosiaczka”.

Dziękuję za udział wszystkim dąbrowskim gromadom wraz z drużynowymi i przybocznymi 🙂

Podczas Wielkiej Biesiady Zuchowej bawiły się:

15 DGZ „Stowarzyszenie Przyjaciół Brykniętego Prosiaczka”
7 DGZ „Słoneczna Gromada”
16 DGZ „Sprytne Skrzaty”
21 DGZ „Śmiecholudki z Ząbkolandii”
18 DGZ „Złote Duszki”
8 MDGZ „Złote Iskierki”.

GALERIA (fot. dh Adam Madejski)

pwd. Karolina Koza HO