22 kwietnia 2018 zuchy, harcerze i instruktorzy dąbrowskiego hufca spotkali się, aby uczcić Dzień Świętego Jerzego. Jest to święto patrona harcerzy i skautów na całym świecie. W Polsce obchodzone jest o prawie samego początku harcerstwa, czyli od prawie 100 lat.

Tegoroczne obchody odbywały się w klimacie rycerskim, w czym czynnie pomagali nam rycerze z Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin, który na swoim punkcie uczyli młodych adeptów sztuki rycerskiej walki na bezpieczne miecze oraz jak kroić cebulę wielkim i ostrym toporem.

Na innych punktach dzieci i młodzież rywalizowali ze sobą w wyścigach rzędów, turnieju JAGGERA czy przeciąganiu liny.

Oprócz zajęć siłowych mieszkańcy Dąbrowy mogli usłyszeć harcerską piosenkę, którą prezentowały poszczególne środowiska.

Najmłodsi otrzymali ważne zadanie, aby przygotować się na konkurs na Najbardziej Smoczego Smoka. I wybrnęli z tego zadania w taki sposób, że jury miało wielki kłopot z oceną prezentowanych smoków.

Aby uniknąć ewentualnego rozlewu krwi (smoczej) smoki zostały podzielone na 4 osobne kategorie:

Najbardziej Smoczego Smoka z Pudełka (zwycięzcami zostały zuchy z 8 DGZ „Złote Iskierki”).
Najbardziej Smoczego Smoka Dwunogiego (zwycięstwo 15 DGZ „Stowarzyszenie Przyjaciół Brykniętego Prosiaczka”),
Najbardziej Smoczego Smoka Czteronogiego (zwycięstwo w tej kategorii przypadło 16 DGZ „Sprytne skrzaty”),
Najbardziej Smoczego Smoka z Chorągiewką (zwycięzcą została 18 DGZ „Złote Duszki”)

więcej zdjęć – jak zwykle w naszej hufcowej galerii