Zlot hufca był okazją nie tylko do podsumowania roku harcerskiego, ale również do obchodów 30-sto lecia 13 DDH „Santy”. Organizacji podjęła się wyżej wymieniona drużyna. Zabawę rozpoczęliśmy od gry terenowej, na której mieliśmy szansę wykazać się znajomością podstawowych technik harcerskich, oraz własnoręcznym rozstawianiem namiotów na bazie hufca w Janowie. Nie obyło się również bez uroczystego apelu otwierającego zlot. Po południu udaliśmy się na kolejną grę terenową, która była, z racji rocznicy, związana z Santową obrzędowością. W jej organizacji pomogła grupa ASG – „F.E.A.R” działająca przy naszym hufcu. Wieczorem odbyło się ognisko, na którym każda z drużyn zaprezentowała wybraną przez siebie piosenkę, zabawę i ułożony skecz. Tego samego dnia w V Szczepie Harcerskim „Czarna Piątka” nastąpiły historyczne wydarzenia. Funkcję drużynowego 5 DDH „ad infinitum” objął dh. Damian Twarowski. W „Santach” również nastąpiła zmiana – dh Marta Wieczorek została drużynową.
Następnego dnia zlot zakończył się kolejnym apelem. To były dwa dni świetnej zabawy,współpracy i integracji środowisk z naszego hufca. Wszystkim dziękujemy za udział i organizację, oraz gratulujemy 13 DDH „Santy” okrągłych 30-stu lat harcerskiej przygody.

Magda Robakowska