Tegoroczny zlot instruktorów i funkcyjnych Hufca Dąbrowa Górnicza, zwany końcówką instruktorską odbył się na naszej bazie harcerskiej w Janowie. Powrócono do formuły spotkań dwudniowych, w ciągu których intensywnie pracowaliśmy nad naszą integracją oraz zarówno nad minionym, jak i obecnym rokiem harcerskim.
Już pierwszego dnia, 30. sierpnia, gdy wszyscy dotarli, po krótkim zapoznaniu i odświeżeniu naszych imion w pamięci, zaczęliśmy podsumowanie minionego roku. Zloty, biwaki, imprezy hufcowe, HAL – nic nie umknęło naszej uwadze i dyskusji. Gdy mieliśmy już ustalone plusy i minusy różnych eventów, przeszliśmy do roku harcerskiego 2013/2014. Lista naszych celów na ten rok jest ambitna i pełna atrakcji. Uwzględniliśmy również potrzeby kształceniowe hufca, a gdy potrzebowaliśmy przerwy, mogliśmy się odprężyć przy strzelaniu z wiatrówek, które dla nas zorganizowano.
Dzień podsumowaliśmy ogniskiem, na którym wspominaliśmy, dzieliliśmy się doświadczeniami i przemyśleniami. I oczywiście zacieśnialiśmy więzy między funkcyjnymi. Natomiast następnego dnia, pod uwagę wzięliśmy rozmieszczanie w czasie wszelakich imprez hufcowych oraz planowaniem pierwszej z nich – Harcerskiego Startu.
Tak właśnie, przez dwa dni, ciężko pracowaliśmy nad rokiem harcerskim, który właśnie rozpoczynamy w środowiskach. Drogie zuchy, harcerze i wędrownicy. Już wkrótce zobaczycie się ze swoimi drużynowymi na zbiórkach, rozpoczniecie kolejną grę, zabawę, przygodę i wędrówkę, nauczycie się, poznacie, zobaczycie coś nowego. Planując ten rok, wszystko podporządkowaliśmy myśli o Was, członkach naszych drużyn, gromad. Mamy nadzieję, że będziecie się dobrze bawić.

sam. Magda Robakowska
5 DDH