Druhny i Druhowie!

Rozpoczynamy nabór wolontariuszy na 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! 🙂

Wolontariuszem może być harcerz lub harcerka w każdym wieku. Wolontariusze chodzą „stadami”, nad którymi czuwa pełnoletni opiekun (poczytaj więcej w regulaminie wolontariusza). Tylko zgłoszony wolontariusz może trzymać puszkę, ponieważ jest za nią odpowiedzialny, jednak może mieć osobę do pomocy, która będzie rozdawała serduszka.

Przebieg naboru:

1. Zainteresowani wysyłają wypełnioną ankietę wolontariusza wraz ze skanem zdjęcia (takie, na którym można rozpoznać twarz) i wysyłają na adres mailowy: aleksandra.rokicka@zhp.net.pl

2. W ciągu 12 h mailowo zostanie odesłana odpowiedź w sprawie kwalifikacji.

3. Możliwe etapy kwalifikacji:

– ZAKWALIFIKOWANY – taką informację otrzyma pierwsze 15 zgłoszonych osób. W mailu zostaną podane dalsze procedury

REZERWOWY – taką informację otrzyma kolejne 15 osób. Nasz sztab wciąż oczekuje na decyzję w sprawie zwiększenia liczby wolontariuszy. Nie przejmujcie się tą wiadomością! Teraz pozostaje cierpliwie czekać. W przypadku gdy ktoś „ZAKWALIFIKOWANY” odpadnie, kolejna osoba z listy „REZERWOWY” wskakuje na jego miejsce.

– BRAK MIEJSC – w tym wypadku nie ma już szans na zgłoszenie się do sztabu. Zawsze jednak warto spróbować się zgłosić 🙂

4. W listopadzie oraz w grudniu prowadzone będą dyżury, na których trzeba będzie podpisać odpowiednie zobowiązanie wraz ze zgodą opiekuna (dla osób poniżej 18 r.ż.)

5. Po zakończeniu procesu rekrutacji wszyscy wolontariusze zostaną powiadomieni o spotkaniu, podczas którego zostaną omówione szczegółowe reguły kwestowania, w tym także zasady bezpieczeństwa.

6. Widzimy się 13 stycznia 2019 r. w ciepłych ubraniach i z ogromną determinacją do działania! 🙂

Na zgłoszenia czekamy do końca listopada, po tej dacie rozpoczniemy nabór uzupełniający złożony również z osób młodszych.

Na wszelkie pytania, również te dotyczące ilości dostępnych miejsc odpowiadam pod numerem telefonu: 694-554-125 lub mailowo.

Czuwaj!
pwd. Aleksandra Rokicka HO