Harcerski Start naszego Hufca

6 września dąbrowscy harcerze rozpoczęli kolejny rok pracy w Hufcu ZHP Dąbrowa Górnicza. Tegoroczny Harcerski Start odbył się w parku Hallera, w trakcie Festiwalu Ludzi Aktywnych. Na apelu rozpoczynającym mieliśmy przyjemność gościć Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza pana Zbigniewa Podrazę. Komendant Hufca phm. Radosław Nawrot wręczył Panu Prezydentowi statuetkę za wieloletnią pomoc i wsparcie dla naszego hufca.

Na Festiwalu Ludzi Aktywnych uczestniczyliśmy także w przemarszu orkiestry dętej i organizacji pozarządowych przez park Hallera, wystawiliśmy nasze stoisko, gdzie prezentowaliśmy nasze umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantoma oraz defibrylatora AED. Drużyna specjalnościowa przedstawiła symulator lądowania ze spadochronem. Można było usłyszeć dźwięki harcerskiej gitary oraz gier i zabaw. Zainteresowani mogli także obejrzeć kroniki i proporce, zgromadzone przez lata działalności hufca.
Tym razem dąbrowscy harcerze mieli okazję pokazać społeczności miasta, czym się zajmują. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sobotniego sukcesu i zapraszamy na zbiórki harcerskie oraz zuchowe!