Ośrodek położony na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej
w odległości 1 km od wsi Janów, w otulinie Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bogatego w wiele form skalnych, osobliwości przyrodniczych oraz miejsc związanych z historią. Szlaki turystyczne „Orlich Gniazd” i „Warowni Jurajskich” stwarzają bezpieczne warunki do organizacji wędrówek z możliwością biwakowania (np. u podnóża ruin zamków w Mirowie lub Bobolicach). Kąpielisko na obrzeżu Jurajskiego Parku Krajobrazowego na rzece Wiercicy w Potoku Złotym.

W ośrodku o powierzchni 6 ha zlokalizowane są 2 kolonie domków kempingowych, 4 pola namiotowe, oraz obiekty stałe: kuchnia i stołówka, świetlica, umywalnia wyposażona w natryski z ciepłą wodą.
Posiadamy własną bazę sprzętową i rekreacyjną.

Nasza baza jest doskonałym miejscem wypadowym na wycieczki do
ruin zamków w Olsztynie, Mirowie i Bobolicach. Zwiedzania licznych ciekawych form skalnych w rezerwacie GÓRY SOKOLE oraz penetracji grot i jaskiń w dolinie rzeki Wiercicy.

Ofertę naszą kierujemy do drużyn, szczepów, hufców oraz innych środowisk spoza ZHP, które poszukują bazy na zorganizowanie własnego obozu / kolonii w trakcie letnich wakacji, a także biwaków/szkoleń/zlotów w trakcie roku harcerskiego.