W roku jubileuszowym 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i roku 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego, po raz dwudziesty trzeci spotkamy się w jasnogórskim sanktuarium […] Pielgrzymka to nie tylko wędrówka, pielgrzymka to przede wszystkim podróż w głąb siebie… to dobry moment na podsumowanie swojej harcerskiej służby. Zapraszamy środowiska harcerskie, jak również indywidualnych instruktorów. W naszej osobistej refleksji i harcerskiej przygodzie, stojąc na jasnogórskim szczycie powtórzmy za św. Janem Pawłem II – TUTAJ ZAWSZE BYLIŚMY WOLNI!”

Już po raz kolejny w imieniu organizatorów Pielgrzymki ZHP na Jasną Górę pragnę zaprosić wszystkich do udziału w niezwykłym wydarzeniu. To nie jest zwykła pielgrzymka – to coś znacznie więcej. W poprzednich latach organizatorzy zadbali o to, aby wyjazd był wypełniony harcerskimi grami, ogniskami i koncertami. Jeśli chcesz sprawdzić co przygotowali dla Nas w tym roku zgłoś swój udział już dziś! Trochę przydatnych informacji poniżej:

Dla wędrowników: W planach jest przejazd (w obie strony) rowerem do Częstochowy – forma wyczynu i hartowania ducha oraz niezapomniana okazja do urozmaicenia wyjazdu. Już dzisiaj zdecyduj się podjąć wyzwanie!

Dla zuchów, harcerzy i harcerzy starszych: Jeśli zbierze się odpowiednia grupa, przejazd pociągiem Kolei Śląskich do Częstochowy.

• Kiedy: 18-20 maja 2018 r.
  • Nocleg: Pod własnymi namiotami na polu namiotowym/błonia za Klasztorem
  • Koszt: uzależniony od ilości uczestników
  • Wyżywienie: We własnym zakresie śniadania i kolacje, zapewniony wrzątek do każdego posiłku, ciepły obiad w sobotę zapewniony w cenie.
  • Zgłoszenia: (indywidualne lub grupowe)

Do 20 kwietnia 2018 r. do pwd. Damiana Twarowskiego

tel.: 513-245-248 lub e-mail: damian.twarowski@zhp.net.pl