1 urodziny Złotej Ósemki

13 września,  8 Dąbrowska Drużyna Harcerska  „Złota Ósemka” świętowała swoje pierwsze urodziny. Urodzinowa impreza odbyła się w harcówce drużyny, w OSP w Sławkowie. Na imprezie zjawili się  zaproszeni goście: rodzice, harcerze i instruktorzy z zaprzyjaźnionych drużyn oraz wicestarosta Będzina, pan Rafał Adamczyk.

Zbiórkę rozpoczęliśmy obrzędowo, dh. Drużynowy w trakcie gawędy przypomniał wszystkim krótką, lecz barwną historię naszej drużyny. Po uroczystym apelu odbyło wspólne dmuchanie świeczek i krojenie tortu, który upiekła dh. Wiedźma. Wszyscy ze smakiem pałaszowali tort  i przygotowane przekąski. Zaczęły się zabawy, śpiewanie i pogawędki, lecz wszystko co dobre, z czasem się kończy… Spotkanie podsumowaliśmy wspólną iskierką.

Rocznicę będziemy wspominać bardzo pozytywnie, było miło i  wesoło. Mamy nadzieję, że Ósemka będzie się dalej rozwijać równie owocnie jak przez ten rok.

Relację przekazała:
dh. Julia Majewska
Przyboczna 8DDH

My również życzymy „Złotej Ósemce” wielu wspaniałych lat, przygód i przyjaciół, dzięki którym historia Waszej drużyny będzie coraz piękniejsza!