POKÓJ JEST WŚRÓD NAS!

logo 2014Wyjazd do Częstochowy na uroczystości związane z przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju wpisał się trwale w kalendarz imprez organizowanych przez nasz hufiec. W tym roku przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju odbędzie się 14 grudnia.

Wyruszamy o godz. 14:00 z parkingu za Pałacem Kultury. Wracamy ok. godz. 20.00 – 20.30.
Koszt to 25 zł od osoby ( transport , ubezpieczenie)
Zgłoszenie: to lista osób oraz wpłata GOTÓWKOWA w biurze KH.

Terminy przyjmowania wpłat:
01.12 , 02.12 , 03.12 , 08.12 , 09.12 , 10.12
w godz. Od 17:00 do 19:00

Ponieważ będziemy dysponować tylko jednym autokarem, decydująca będzie kolejność zgłoszeń.
Mamy tylko 45 miejsc!

Zgłoszenia i wpłaty przyjmuje dh. Elwira Rzewuska – Danecka
tel (501-971-941) – telefonicznie można ustalić miejsce i godzinę spotkania.

Termin przyjmowania zgłoszeń i wpłat do 10.12.2014.
Listę można pobrać ze strony hufca z dokumentów „biwakowych”. Przypominam
jednocześnie o zgodach rodziców lub opiekunów na wyjazd dla osób tego wymagających.

Prosimy o dostosowanie ubioru do panujących warunków pogodowych

Harmonogram uroczystości związanych z przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju,
które odbędą się 14 grudnia 2014 roku w Częstochowie.

do 15:30 – przyjazd grup. Zbiórka w Sali O. Kordeckiego
15.35 – przywitanie uczestników uroczystości
15:45 – „Pokój jest w nas!” – montaż słowno – muzyczny
16:00 – wspólne kolędowanie przy harcerskiej gitarze, łamanie się opłatkiem

W trakcie kolędowania będzie można obejrzeć wystawę prac plastycznych Świątecznego Konkursu Referatu Zuchowego KCH,
prezentację zdjęć oraz dokonać wpisu na „Betlejemskim facebooku”.

16:45 – 16:55 – formowanie kolumny w ustalonym szyku przed wejściem do
Kaplicy Cudownego Obrazu 17:00 – 18:00 – Msza Święta, w czasie której zostanie przekazane Betlejemskie Światło Pokoju

18:30 – Symboliczne ognisko, krąg pożegnalny przed kaplicą Cudownego Obrazu, pożegnanie uczestników z Władzami Naczelnymi ZHP, Śląskiej Chorągwi ZHP oraz zaproszonymi Gośćmi.

Każde środowisko (gromadę, drużynę, krąg, hufiec) prosimy o wykonanie i przywiezienie ze sobą własnoręcznie wykonanej kartki świątecznej z harcerskimi życzeniami świątecznymi i rozwinięciem zdania „Pokój dla nas to …”.
Kartka ma być formatu A4 – wykonana w poziomie, z 0,5 cm marginesem z lewej i z prawej strony, jednostronnie – w podpisie powinna być nazwa jednostki organizacyjnej.

Kartki stworzą świąteczną kronikę-pocztówkę, którą wraz z życzeniami przekażemy Naczelnikowi ZHP.