Hufiec ZHP Dąbrowa Górnicza już od 45 lat obozuje na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej w lasach Janowskich. Jednak czas upływa nieubłagalnie i infrastruktura ulega degradacji. Obecnie dzięki realizacji projektu „Turystyka z ZHP na sześć – poprawa jakości infrastruktury turystycznej regionu poprzez inwestycje w bazę noclegową i gastronomiczną ośrodków harcerskich w województwie śląskim”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 nastąpił ogromny przeskok jakościowy naszej bazy noclegowej.
Dzięki projektowi byliśmy w stanie wykonać remont generalny i modernizację kolonijki zuchowej. Pięć domków typu Pilawa – Lux powstałych w drugiej połowie lat 80-tych zostało gruntownie wyremontowanych i zmodernizowanych na miarę XXI wieku. W każdym z domków zostało wymienione pokrycie dachu , podłogi , okna, drzwi oraz elewacja wewnętrzna. Wybudowano instalację wodociągową i elektryczną. Zmodernizowano pomieszczenia . Każdy domek posiada obecnie pełny węzeł sanitarny oraz aneks kuchenny w którym można przygotować posiłek dla uczestników biwaków czy zlotów. Baza Hufca Dąbrowa Górnicza w Janowie jako jedna z niewielu na Szlaku Orlich Gniazd pozwala obecnie na organizację biwaków, zlotów, kolonii zuchowych oraz obozów harcerskich w warunkach odpowiadających obecnym standardom. W okresie jesiennym zapraszamy natomiast seniorów i instruktorów ZHP na nostalgiczne biwaki połączone z grzybobraniem.

uniaeurop kopia