imagesJak co roku, nasz Hufiec bierze udział w obchodach Święta Odzyskania Niepodległości 11 listopada. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, uroczystości są podzielone na dwie części.
O godzinie 9.30 rozpoczynają się uroczystości pod pomnikiem Żołnierza Zwycięzcy, w Gołonogu na placu Bema. Udział bierze Komenda Hufca. Zapraszamy również wszystkich chętnych.
O godzinie 11.00 rozpoczyna się Msza Święta za Ojczyznę z udziałem pocztów sztandarowych organizacji, stowarzyszeń, placówek oświatowych, instytucji, w której bierzemy udział wszyscy.
Spotykamy się o godzinie 10.30 przy Bazylice Najświętszej Maryi Panny Anielskiej, ul. Królowej Jadwigi 17, gdzie zostanie uformowana kolumna i nastąpi wejście do kościoła.
Po mszy przy hufcu planowany jest miting patriotyczny .
Proszę o dostosowanie ubioru do panujących warunków atmosferycznych.
Wg. ustaleń z UM, w tym roku, 10 listopada, warty wystawiamy przy grobie dh.phm Kazimierza Kalagi w Ząbkowicach oraz przy Dębie Wolności. Środowiska biorące udział zostały poinformowane.
pwd. Tomasz Rachwał

Miejskie obchody 97. rocznicy Święta Odzyskania Niepodległości

11 listopada 2015r.

Plac Bema
godz. 9.30 – Oficjalne uroczystości pod pomnikiem Żołnierza Zwycięzcy z udziałem Związku Strzeleckiego „Strzelec” Organizacji Społeczno-Wychowawczej Samodzielnej Jednostki Strzeleckiej 2060 Dąbrowa Górnicza
– Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej

Bazylika Najświętszej Maryi Panny Anielskiej, ul. Królowej Jadwigi 17
godz. 11.00 – Msza Święta za Ojczyznę z udziałem pocztów sztandarowych organizacji, stowarzyszeń, placówek oświatowych, instytucji,
– Wystawienie urny z ziemią z okolic pomnika Orląt Przemyskich w Przemyślu.

Wejście do Parku Hallera
godz. 16.30 – „Ognisko patriotyzmu” – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku

Pałac Kultury Zagłębia – Sala Teatralna, koncert biletowany
godz. 17.00 – Koncert Muzyki Polskiej w 155. Rocznicę urodzin Ignacego Jana Paderewskiego.
W programie utwory: Ignacego Jana Paderewskiego, Fryderyka Chopina, Zygmunta Noskowskiego, Maurycego Moszkowskiego, Leopolda Godowskiego.
Wykonanie:
Anna Hajduk – fortepian
Katarzyna Hajduk- Konieczna- fortepian
Tomasz Konieczny – fortepian
Śląska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Roberta Kabary

10 listopada 2015r.

skwer przy ulicy Legionów Polskich

godz.10.00 – złożenie kwiatów pod ,,Dębem Wolności” z udziałem młodzieży dąbrowskich szkół ponadgimnazjalnych. Warta harcerzy z hufca ZHP Dąbrowy Górniczej. Występ chóru „G IV” z Dąbrowy Górniczej pod dyrekcją Roberta Leszczyńskiego
Gmach Muzeum Miejskiego ,,Sztygarka”, ul. Legionów Polskich 69
– I narodziła się Polska…- etiuda muzyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 18 oraz projekcja filmu dokumentalno – historycznego „A jednak Polska” Wojciecha Ronisza.

Zakończenie uroczystości planuje się około godz.12:30

Uroczystości towarzyszące:

6 listopada 2015r.

Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, ul. 3 Maja 30 – godz. 10.00 – XX Konkurs Recytatorski „Młodzi wobec Niepodległości”

Świetlica Środowiskowa PKZ w Okradzionowie ul. Białej Przemszy 23 – godz. 17.00 – „Polska to kraj piękniejszy od innych” –uroczystość z okazji Święta Niepodległości

10 listopada 2015r.

Złożenie kwiatów na grobach żołnierzy polskich walczących podczas I wojny światowej:
godz. 12.00 – Cmentarz parafialny przy ul. 11 listopada
godz. 13.00 – Cmentarz parafialny przy ul. Starocmentarnej
godz. 13.30 – Cmentarz parafialny przy ul. Kościelnej
godz. 14.00 – złożenie wiązanki kwiatów na grobie phm Kazimierza Kalagi – Honorowego Obywatela Miasta Dąbrowa Górnicza – Cmentarz parafialny w Ząbkowicach
Świetlica Środowiskowa PKZ w Kuźniczce Nowej, ul. Górna 1 – godz. 17.00 – „Radosna niepodległość” – spotkanie środowiskowe dla mieszkańców