Święty Jerzy, Święty Jerzy, oto patron jest harcerzy… Dąbrowskie harcerstwo też uczciło dzielnego rycerza!
24 kwietnia stanęliśmy do walki, aby dokonać niemożliwego. Po uroczystej mszy świętej udaliśmy się na plac boju, którym był park Hallera.
Aby pokonać smoka, musieliśmy wykonać rozmaite zadania: udowodnić swą odwagę, wykazać się sprawnością fizyczną, umiejętnością współpracy, zabłysnąć intelektem i logiką. By było trudniej, patrole zadaniowe składały się z różnych pionów wiekowych i różnych środowisk.
Dziękujemy serdecznie przedstawicielom Furii – Centrum Gier Fabularnych i zaprzyjaźnionym licealistom.
Mimo zimnej aury udało nam się ukończyć potyczkę – zapewne dzięki pysznemu poczęstunkowi: drożdżówki i wytrwale wyciskany przez Komendę Hufca sok owocowy lub warzywny.
Bo nie samym mięsem harcerz/ rycerz żyje!