W tym roku na czas zlotu hufca przenieśliśmy się do dawnych Chin. 11 czerwca wszystkie drużyny odbyły długą wędrówkę, przemierzając piękne szlaki Jury Krakowsko-Częstochowskiej, aby dotrzeć do pałacu „Krąg przyjaźni”. Gdy wszyscy dotarli na miejsce, wspólnymi siłami rozstawiliśmy nasz podobóz. W tym czasie zuchy utworzyły ogromną lilijkę harcerską z szyszek.
Po południu piony wiekowe udały się na gry terenowe. Zuchy poszukiwały Złotej Małpy, harcerze poznawali kulturę chińską, harcerze starsi poznawali tajniki geocachingu, a wędrownicy dyskutowali nad nurtującymi ich sprawami. Wieczorem odbyło się ognisko, na którym podsumowaliśmy dzień pełen wrażeń, a dh. Bernadetta Wiekiera odnowiła swoje przyrzeczenie harcerskie.
Następnego dnia pozostało nam tylko zebrać obozowisko i wziąć udział w ostatnim apelu.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku na bazie spotkamy się w jeszcze większym gronie!

więcej zdjęć w galerii