W związku z pytaniami poniżej przedstawiam program Obchodów 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości
„Dąbrowa dla Niepodległej” 2018

Plac Bema
godz. 11.00 Złożenie wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Żołnierza Zwycięzcy.

Park Hallera
godz.11.11 Dąbrowski Bieg Dla Niepodległej. (organizator Centrum Sportu i Rekreacji)

Bazylika NMPA, ul. Królowej Jadwigi 17
Zbiórka o godz. 11:30 przed bazylika (nie będzie przemarszu spod Hufca do Kościoła)

godz. 12.00 Msza Święta za Ojczyznę, rozpoczęta wspólnych odśpiewaniem Hymnu w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”, z udziałem pocztów sztandarowych organizacji, stowarzyszeń, placówek oświatowych, instytucji oraz z udziałem dąbrowskich harcerzy i klas mundurowych III Liceum Ogólnokształcącego im. gen. W. Andersa.

godz: 13:00 Wystawienie urny z ziemią spod pomnika upamiętniającego bitwę pod Mokrą.
godz. 13.30 Przemarsz uczestników uroczystości spod Bazyliki NMP Anielskiej na Plac Wolności z towarzyszeniem Miejskiej Orkiestry Dętej.

Plac Wolności
godz. 13.45 Oficjalne uroczystości przed Pałacem Kultury Zagłębia:

złożenie wiązanek kwiatów przez przedstawicieli miejskich organizacji, stowarzyszeń, placówek oświatowych i instytucji pod tablicą pamiątkową poświęconą 11. Pułkowi Piechoty Zagłębiaków
Musztra paradna w wykonaniu klas mundurowych III Liceum Ogólnokształcącego im. gen. W. Andersa.
Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej.

Defum – Fabryka Pełna Życia
godz. 16.30 „Ognisko patriotyzmu” – wydarzenie przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Katolickich SPSK w Dąbrowie Górniczej, polegające na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych przy płonącym ognisku.

godz. 17.30 Koncert patriotyczny w wykonaniu dąbrowskiej młodzieży pt. „Biały Orzeł”, realizowany w ramach projektu „Dąbrowa dla Niepodległej”, w tym uroczystość nadania pośmiertnie Lotnikowi Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie Piotrowi Kosiniowi tytułu „Honorowy Obywatel Miasta Dąbrowa Górnicza”.