Druhny i Druhowie!

Przypominam że zgodnie z Uchwałą nr 60/XL Rady Naczelnej ZHP z dnia 22 listopada 2020 r. w sprawie określenia wysokości podstawowej składki członkowskiej na 2021 r. przypominam, że kwartalna wysokość składki członkowskiej (dla Chorągwi Śląskiej) wynosi 36 zł. Osoby, które dokonały płatności składki za 2021 rok muszą dokonać wyrównania wpłaty; arkusze exel ze składkami zostaną stosownie zaktualizowane i będę wykazywały niedopłatę za ostatni kwartał za który była dokonywana wpłata.

Dodatkowo przypominam, że z dniem 1 stycznia ulegają zmianie zasady zbierania składek zgodnie z Uchwała nr 51/XL Rady Naczelnej ZHP z dnia 10 maja 2020 r. w sprawie podstawowej składki członkowskiej ZHP.

Najważniejsze przypomnienia / zmiany:

• Składka jest obowiązkowa dla wszystkich członków ZHP i jest przez nich opłacana kwartalnie.
  • Członkowie ZHP opłacają składkę zgodnie ze swoim przydziałem służbowym w następujących terminach:
    · do 20 stycznia za I kwartał,
    · do 20 kwietnia za II kwartał,
    · do 20 lipca za III kwartał,
    · do 20 października za IV kwartał.
  • Opłacona składka nie podlega zwrotowi w przypadku ustania członkostwa w ZHP.
  • Składki nalicza się na podstawie stanów osobowych jednostek na koniec pierwszego miesiąca danego kwartału. (Czyli między 20. a 30. dniem pierwszego miesiąca kwartału następuje porządkowanie TIPI i stanów osobowych !!! – nie tak jak to miało miejsce do tej pory pod koniec danego kwartału.
  • Osoba, która uzyskała członkostwo w ZHP, zobowiązana jest do opłacenia pełnej składki kwartalnej. Wpisanie jej do systemu ewidencji członków ZHP następuje z chwilą opłacenia pierwszej składki.
PODSUMOWUJĄC:

Wszyscy, a w szczególności szefowie PJO, są proszeni o dostosowanie się do zapisów powyższych dokumentów. Zbliża się przełom roku, gdzieniegdzie widnieją jeszcze niepowyjaśniane sprawy za bieżący rok, a do 20 stycznia 2021 WSZYSCY członkowie hufca powinni mieć opłaconą składkę za co najmniej I kw 2021.

phm. Damian Twarowski
Z-ca Komendanta Hufca ZHP Dąbrowa Górnicza ds. organizacyjnych