Cztery dąbrowskie drużyny stanęły na Placu Wolności przed Pałacem Kultury Zagłębia. 8 DDS „Złota Ósemka”, 5 DDH „ad infinitum”, 27 DDH „Heca” i 25 DDH „astra”. W ciągu kilku najbliższych godzin dowiemy się nie tylko tego, jak drużyny radzą w surowych warunkach dyscypliny, ale także czy potrafią się przy tym dobrze bawić. Jury w składzie: phm. Ola Nadolna, phm. Radosław Nawrot i pwd. Michał Gruszczyński oceniali prezentacje drużyn pod względem umundurowania, meldowania, wystąpienia, formowania szyku i reagowania na komendy.
Drugą częścią konkursu była musztra paradna, na której harcerze prezentowali niezwykłą koordynację i entuzjazm.
Ostatecznie główna nagroda – „Złoty Orzeł” – poleciał do 80 DDS „Złota Ósemka”. Drugie miejsce zajęła 27 DDH „Heca”, a trzecie 25 DDH „astra”.

Czekamy na kolejne edycje i gratulujemy zwycięzcom!