Przez ostatni rok @15 DDS realizowała Kampanię Bohater!
„Przez wiele zbiórek poznawaliśmy fakty, życiorys i wszelkie informacji o Witoldzie Pileckim, którego poczynania skłoniły nas do całej kampanii.
Tworzyliśmy plakaty podsumowujące jego życiorys, przeprowiadziliśmy zajęcia pozwalające całemu szczepowi zapoznać się z cechami naszego bohatera i wiele innych.
Naszym pierwszym krokiem było wykonanie plakatów przedstawiających życie  i zasługi Witolda Pileckiego, które obecnie ozdabiają ścianę naszej harcówki.
W listopadzie odbyła się zbiórka namiestnictwa, podczas której musieliśmy zebrać informacje (raporty Witolda Pileckiego o funkcjonowaniu KL Auschwitz). Jednak to zadanie nie było takie proste – każdej karteczki z informacją strzegł strażnik, który gdy kogoś zauważył zabierał ze sobą, więc musieliśmy bardzo uważać  na nasz każdy krok, który stawialiśmy. Po zebraniu informacji musieliśmy je zaszyfrować, a następnie wysłać do Wielkiej Brytanii.
Podczas obozu nasz drużynowy przeprowadził zajęcia dla całego szczepu o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Dzięki nim wszyscy członkowie naszego szczepu mieli okazję dowiedzieć się więcej o tak zasłużonej postaci.
Zwieńczeniem kampanii było wykonanie napisu na ścianie naszej harcówki, który brzmi: „15 Dąbrowska Drużyna Starszoharcerska Niezłomni im. Rotmistrza Witolda Pileckiego”

Oprócz tego Witold Pilecki przewijał się nie raz podczas naszych zbiórek. Człowiek ten jest szczególnie ważny dla nas dlatego cieszymy się, że będzie on naszym bohaterem drużyny.

Komentowanie zamknięte.